Сканер рентгенографічних пластин Vistascan

В наш час все більше процесів в стоматологічній практиці визначаються бітами та байтами. Так, в стоматологічних і рентгенівських кабінетах все частіше використовується цифрове діагностування зображень: завдяки йому лікар отримує знімки з високою роздільною здатністю, які дозволяють оптимізувати робочий процес. Доктор Крістоф Верхайм працює з цифровим рентгеном уже 15 років. Тепер він готовий до чергових змін. Нещодавно він перестав використовувати в своїй стоматологічній практиці сенсорну техніку і перейшов на рентгенографічні пластини.

Що, на Ваш погляд, дозволяє забезпечити надійне діагностування карієсу і яку роль при цьому відіграють візуалізаційні системи?

Діагностування карієсу завжди починається з огляду пацієнта. Коли у мене виникають підозри щодо міжзубного карієсу, я використовую візуалізаційні системи: адже лише рентгенівське діагностування може спростувати або підтвердити мої сумніви. Це звичайна практика. Найнадійнішим свідоцтвом в такому випадку все ще залишається прикусний знімок.

Віднедавна доктор Верхайм відмовився в своїй стоматологічній практиці від вико- ристання сенсорної техніки та перейшов на ренгтенографічні пластини
Віднедавна доктор Верхайм відмовився в своїй стоматологічній практиці від вико-
ристання сенсорної техніки та перейшов на ренгтенографічні пластини

Як Ви вважаєте, які основні аспекти надійного діагностування карієсу? Чи існують обставини, що ускладнюють діагностування? Чи можете навести приклади таких обставин?

В якості першого прикладу можу назвати дисколорит. Через цю аномалію зубної емалі лікарю буває важко відрізнити невинне відхилення у кольорі емалі від ураження карієсом. Ще однією проблемою є нахил або перекручування зубів у багатьох пацієнтів, що не пройшли ортодонтичне лікування. Особливе розташування зубів може призвести до того, що міжзубні простори накладають один на одного, а це, в свою чергу, ускладнює діагностування карієсу.

Окрему складність представляє протезування зубів. Якщо в коронках або містках межа препарування під коронку закінчується під яснами, то поставити точний діагноз на основі лише візуального обстеження лікарю дуже складно. При підготовці пацієнта до рентгену велике значення можуть мати певні особливості. Наприклад, є люди, що страждають від сильного блювотного рефлексу. Він починає спрацьовувати лише тоді, коли лікар з допомогою дзеркала намагається встановити язик пацієнта в положення, яке б дозволило зробити знімок в задній частині порожнини рота або на нижній щелепі. Ще однією критичною ситуацією є занадто високе положення дна діафрагми рота пацієнта. В такому випадку утримувач пластинки, необхідний для створення прикусного знімка паралельним методом, так сильно давить на дно порожнини рота пацієнта, що він не може накусити.

В рентгенівському діагностуванні Ви нещодавно перейшли з сенсорної техніки на рентгенографічні пластини. Які переваги ви відзначили для себе?

Судячи з реакції наших пацієнтів, цей перехід став правильним рішенням. Рентгенографічна пластина більш вузька та гнучка, ніж датчик, вона не доставляє дискомфорту пацієнтам, крім того, під час рентгену не заважають дроти, що стирчать з рота. Коли лікар переводить рентгенівське діагностування з аналогової форми в цифрову, то використання рентгенографічних пластин дозволяє співробітникам легше звикнути до змін. Персонал уміє поводитися з плівковими форматами, тому не треба освоювати абсолютно нові знання.

Крім того, цифровий рентген має певну кількість переваг. Знімки можна обробляти, роздруковувати, копіювати або розсилати, наприклад, за запитом щелепного хірурга або лікаря, що направив пацієнта. Не можна недооцінювати і той плюс, що тепер відпадає необхідність утилізувати проявляючу та фіксуючу речовини, що використовують в аналоговому рентгені. Таким чином, підвищується рівень екологічності. Велике значення також має скорочення часу проявлення у порівнянні з аналоговим рентгенівським діагностуванням. Це важливо, наприклад, якщо знімок необхідно зробити під час операції, щоб у момент втручання хірург не пошкодив сусідні структури. В межах курсу перепідготовки за темою «Візуалізаційне діагностування» лектор повідомив, що 40-50% зубних лікарів усе ще користуються аналоговим рентгеном.

Я сам використовую цифрові технології уже 15 років і не хочу відмовлятися від їх переваг, хоча і розумію, що багато моїх колег не поспішають прийняти це рішення, побоюючись високих витрат на придбання. Беручи до уваги розповсюдження цифрових технологій в стоматологічній практиці, це є доцільним. При переході на рентгенографічні пластини не останню роль для мене відіграла якість зображення знімків. Різниця з тим, що було можливим 15 років тому, очевидна.

В проблемних ситуаціях, як було сказано вище, на рентгенівському знімку я можу розрізнити найтонші структури, це дозволяє надійно діагностувати карієс. Крім того, ця техніка потребує меншої дози опромінення, оскільки рентгенографічна пластина дуже чутлива і їй достатньо меншого іонізуючого випромінювання для отримання зображення відповідних анатомічних деталей з високою роздільною здатністю. Більшою перевагою у порівнянні з сенсором є також можливість використовувати рентгенографічні пластини різного розміру. Це дозволяє лікарю отримати доступ до важкодоступних ділянок ротової порожнини пацієнта. Така перевага особливо важлива для рентгенівських знімків у дитячій стоматології, коли простір для роботи обмежений. Крім того, знімок, зроблений за допомогою сенсора, захоплює не більше двох зубів, рентгенографічна пластина дозволяє робити знімки трьох зубів. На завершення хочу зачепити ще один практичний аспект: рентгенографічну пластину можна використовувати повторно, при дбайливому використанні вона ще довго виконує свої функції.

Коротка інформація

Доктор Крістоф Верхайм народився у Франкфурті-на-Майні в 1961 році, в 1985 р. закінчив навчання за спеціальністю «Стоматологія». Практику проходив у Майнталі та Мосбасі, з 1987 року у нього власна стоматологічна практика в місті Пфорцхайм. Його команда складається з трьох зубних лікарів, двох зубних техніків та восьми медсестер.

Огляд продукту

Сканер рентгенографічних пластин VistaScan Mini View дозволяє лікарю легко, швидко та ефективно оцифровувати дані, що містяться на рентгенографічних пластинах. Цьому сприяє в тому числі і його великий сенсорний екран зі зручним для користувача інтерфейсом. Компактний розмір і підтримка бездротової мережі (WLAN) роблять пристрій по-справжньому гнучким.

  • Найвища якість знімків
  • Сенсорний дисплей з високою роздільною здатністю
  • ScanManager забезпечує оптимальний робочий процес
  • Для всіх інтраоральних форматів Надійність завдяки використанню внутрішньої пам’яті
  • З’єднання з ПК через WLAN/LAN

Ви також можете завантажити дану статтю з нашого сайту  в форматі PDF.

Заказать
Ціна за 1 :
грн.
К-сть
Сума
1 500 грн.
Ваше ім'я:*
Телефон:*
×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон: *
E-mail: *
Область:*
Зверніть увагу: після реєстрації на сайті, вам більше не потрібно буде щоразу вводити ваші дані. Зареєструватися
×
Логін
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*
Відділ:*
Область:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×