Переімплантологічна терапія

Поверхні імпланту очищаються ультразвуковою терапією без подряпин і пошкоджень. Це доводять сучасні дослідження університетської клініки Гамбург-Еппендорф під керівництвом професора доктора Шмагу. Плануються клінічні досліди.

Первинна область застосування ультразвукового скалера - пародонтальная терапія. Видалення біоплівок, зубних відкладень і згладжування поверхні коренів - це необхідні складові елементарного пародонтального лікування. Але неконтрольовані коливання і механічні вібрації ультразвуковим скалером можуть поставити успішність процедури під питання. З векторним пристроєм фірми Дюрр Дентал такої небезпеки немає. Ультразвукова енергія, що породжується п'єзокерамічними елементами, обертається на кільці, це призводить до лінійного відхилення коливань інструментів.

Інструменти, що коливаються паралельно відносно поверхні коренів, дозволяють провести мінімальну інвазивну терапію і, таким чином, максимально зберегти тканини кореня. Це підтверджують численні клінічні дослідження (Скулеан і ін. 2004; Браун та ін., 2006).

У дослідженні, проведеному в Японії (Кішіда і ін., 2004), вчені вивчали структурний стан поверхні кореня, а також функціональний стан сполучної тканини при проведенні векторної терапії. На основі електронно-оптичних малюнків можна зробити висновок, що поверхня кореня, а також необхідна для відновлення пародонту сполучна тканина, стимулюються векторним інструментом. Особливо застосовується суспензія, яка складається з гідроксил-апатитовних частинок, підтримує цей процес.

ПРИЗНАЧЕНИЙ ДЛЯ ПЕРЕІМПЛАТАТНОЇ ТЕРАПІЇ

Ще однією важливою сферою застосування векторної терапії на сьогоднішній день є профілактика і лікування переімплантиту. Поверхню імплантату аналогічно поверхні кореня необхідно грунтовно очищати від патологічних відкладень з метою попередження виникнення запального процесу і для лікування, якщо періімплантіта не вдалося уникнути.

«Типове векторне» відхилення при коливанні і лінійнийе рух інструменту, що виникає внаслідок такого коливання, придатне для ліквідації біоплівки на імплантаті: поверхня очищається під дією ультразвукової енергії, але не дряпається і не пошкоджується механічним агентом. Для профілактики і лікування перімплантіта були розроблені аналоги металевих пародонту-терапевтичних інструментів, на основі посиленого карбоном полімеру. Вони мають меншу твердість, ніж металеві поверхні імплантатів, тому поверхня імплантату навіть після численних циклів терапії залишається неушкодженою.

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРО ОПТИМІЗАЦІЮ НАСАДОК

Уже в 2005 році вперше повідомили про використання системи Вектор при лікуванні пацієнтів з переімплантатом (Т. Каррінг і ін., Дослідження по очищенню імплантату в порожнині рота). Робоча група професора Торкід Каррінга в університеті Аархус представила результати порівняльного клінічного дослідження при застосуванні Вектор системи і ручної карбонової насадки. У цьому дослідженні продемонстровано переваги векторної терапії в порівнянні з класичним очищенням карбоновими насадками.

Розробку інструментарію векторної системи для лікування переімплантіту проводили на основі інструментів для пародонтальної терапії. Вже на стадії розробки був налагоджений контакт з клінікою збереження зубів і превентивною одонтологією університетської клініки Гамбург-Еппендорф, таким чином врахували накопичений до цього часу досвід робочої групи професора доктора Петри Шмаги про механічне очищення поверхності зубів та імплантатів. Центральним питанням була оптимізація використання інструментів, при цьому враховувалися як особливості матеріалу, так і форма інструменту. Грунтуючись на ідеях гамбурзької робочої групи, інженери Дюрр Дентал розробили абсолютно нові прототипи інструментів. Всі вони не містили металу і були виготовлені з різних полімерів.

ЛАБОРАТОРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Перед клінічним використанням інструменти повинні були пройти лабораторне тестування. При цьому перевірялася ефективність їх очищення щодо видалення біоплівки, а також ефекту можливості механічних пошкоджень на поверхні імплантату.
Стоматолог Майка Золлі досліджувала деякі параметри для експериментального застосування інструментів у своїй дисертації під керівництвом доктора Шмагу. Залежно від параметрів тиску притиску, кута і матеріалу інструменту, швидкості і виду приводу неметалеві інструменти очищення можуть пошкоджувати поверхню імплантатів або змінювати їх конфігурацію. Для реоссеоінтеграціі необхідне збереження мікроструктурованої поверхні імплантатів, а пошкодження при чищенні поверхні і форми імпланта стимулюють утворення мікробних бляшок.

НАТИСКАННЯ ВИРІШАЮЧЕ

Таким чином, спочатку для дослідження було визначено оптимальну силу натиску для інструменту, що не знищить поверхню імплантату. У порівнянні з введеними PEEK-інструментами з різними приводами були випробувані експериментальні застосування системи Вектор. Вектор-система використовувалася без абразивної суспензії. За допомогою стандартизованої апаратури при точно тангенціальному режимі поступово підвищувався тиск натиску при інших стабільних налаштуваннях. Растровим електронним мікроскопом були виявлені пошкодження на гладких і мікроструктурованих поверхнях імплантату і визначено середній тиск, до якого ніяких пошкоджень не було. У другій частині дослідження очищалися ті ж поверхні імплантату від покриття бактерій Streptococcus mutans при збереженні тиску і вимірювалася світловим мікроскопом ефективність за критерієм фарбування. Дослідження визначило застосування PEEK-інструментів у векторній системі (без абразивної суспензії), що на структурованих поверхнях імплантату рекомендується набагато менший тиск натиску, ніж на гладких поверхнях. Цей тиск нижче робочого на коренях зубів, але достатній для якісної очистки.

ВИСНОВОК

Попит на лікування переімплантиту великий і постійно зростає завдяки збільшенню кількості установлених імплантатів. Дані консенсусної конференції 6-го Європейського практичного семінару пародонтологів демонструють, що поширеність переімплантитних інфекцій становить 28-56% і запалення слизової оболонки приблизно у 80% пацієнтів з імплантатами (ДЕНТАЛ МАГАЗИН, 3/2011, стр. 20). Профілактика і переімплантатна терапія стають умовами майбутнього, перш за все, у пацієнтів з захворюваннями пародонту, яким були встановлені імпланти, оскільки у них запалений інфільтрат проникає набагато швидше в переімплантарну кістку. Бережна, але грунтовна очистка поверхні імплантатів ультразвуковою енергією (Вектор) - без подряпин і пошкоджень - є вирішальним процесом. Дослідження in-vitro вже сьогодні підтверджують успіх цього методу. Клінічні дослідження почнуться в найближчий час.

Оригінал статті «Переімплантологічна терапія» ( російська мова) скачати

Заказать
Ціна за 1 :
грн.
К-сть
Сума
1 500 грн.
Ваше ім'я:*
Телефон:*
×
Дізнатися ціну
Ваше ім'я:*
Телефон: *
E-mail: *
Область:*
Зверніть увагу: після реєстрації на сайті, вам більше не потрібно буде щоразу вводити ваші дані. Зареєструватися
×
Логін
×
×
Повідомити, коли з'явиться
Ваше ім'я: *
E-mail: *
×
Замовити дзвінок
Ваше ім'я:*
Ваш номер телефону:*
Відділ:*
Область:*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×
×